Nácvik první pomoci v devátém ročníku

13.11.2012

Pomoc může někdy potřebovat každý. Někdy vznikne problém: pomoci chceme, ale nevíme, jak a zachvátí nás panika. Právě proto Střední zdravotnická škola a VOŠ v Mladé Boleslavi připravila projekt „Dny první pomoci“, kde si mohou žáci základy první pomoci vyzkoušet. Obě třídy devátého ročníku se 13. listopadu 2012 tohoto kurzu zúčastnily. Žáci se rozdělili do dvou skupin. První skupina si nacvičovala masáž srdce a resuscitaci. Všichni si vyzkoušeli 2 minuty resuscitovat a zjistili, že je to opravdu dřina a je potřeba trénovat. Druhá skupina zase nacvičovala zafixování zlomené končetiny a transport zraněného, došlo i na vyproštění zraněného z auta. Posléze se obě skupiny na stanovištích vyměnily.

V druhé části naší exkurze jsme s žáky zavítali do Vzdělávacího střediska Na Karmeli, kde jsme si prohlédli výstavu fotografií National Geographic.

Exkurze se všem velmi líbila, žáci poznali nesnadný úkol záchranářů a odnesli si praktické zkušenosti do života.

Nácvik první pomoci v devátém ročníku
Ing. Pavlína Cankařová