Za zvířaty v Ekocentru DDM Mladá Boleslav

6.11.2012

Jednou z významných školních aktivit finančně podporovaných městem Bělá pod Bezdězem je Projekt Delfín – plavecký výcvik žáků 2. a 3. tříd. Výcvik je organizován v Plaveckém bazénu Mladá Boleslav. Dvouhodinové výuky se zúčastňuje z kapacitních důvodů vždy jen jedna třída, a tak se spolu s účastníky plaveckého kurzu může do Mladé Boleslavi svézt objednaným autobusem i další třída, která absolvuje exkurzi, navštíví některé boleslavské muzeum, nebo se zúčastní vzdělávacího programu v Ekocentru DDM Mladá Boleslav.

Ve dnech 30. 10. 2012 a 6. 11. 2012 se postupně obě třídy sedmého ročníku zúčastnily exkurze do Ekocentra Mladá Boleslav, aby se tam blíže seznámily s plazy, dravci a sovami. Žáci si nejprve od chovatelky Markéty vyslechli krátkou přednášku o životě plazů v minizoo, pak prezentovali své znalosti z anatomie a etologie plazů a nakonec nastala nejoblíbenější část programu – krmení a hlazení hadů. Opět jsme měli štěstí – hadi byli hladoví a ukázali žákům, jak jsou přizpůsobeni k lovu a k polykání velké kořisti.

Ve druhé polovině exkurze si žáky převzal chovatel Tomáš, který je blíže seznámil s chováním sov a dravců, poučil je o historii i současnosti sokolnictví a nakonec přinesl Káču – poštolku, která žákům na povel přistávala na ruce. Exkurze se nám velmi líbila, byla poučná i zábavná.

Za zvířaty v Ekocentru DDM Mladá Boleslav
Ing. Pavlína Cankařová