Klub mladého diváka

25.11.2012

V letošním školním roce se bělské základní škole podařilo navázat na tradici večerních divadelních zájezdů pro mládež. Se skupinou diváků školou povinných, jejich rodičů a několika dalších příznivců divadla jsme zatím zhlédli dvě představení v mladoboleslavském stánku divadelních múz.

V říjnu nás do světa baletu, různých tanečních proudů a krásné hudby vtáhla inscenace Stvoření tance, kterou předvedli studenti konzervatoře Taneční centrum Praha. Toto představení bylo velmi originální a zajímavé. Minulý měsíc jsme si užili Cantervillské strašidlo. Při tomto představení se divadlo ponořilo do tmy a my se společně strachovali o osud sira Simona a Virginie Otisové, a smáli se kouskům jejího bratra Washingtona. V lednu se můžeme těšit na Manon Lescaut a pak nás čekají ještě další dvě představení.

Byli bychom rádi, kdyby se do této akce zapojilo více starších žáků, přivítali bychom i hojnější účast dospělých diváků. Snad se náš počet zvýší v příštím školním roce, kdy začne nový divadelní cyklus.

Mgr. Zuzana Kleinová