Úspěch žáků v okresním kole stolního tenisu

29.01.2013

V úterý 29.01. 2013 se uskutečnilo v tělocvičně Základní školy Dolní Bousov okresní kolo soutěže tříčlenných družstev ve stolním tenisu základních škol pořádané AŠSK ČR.

Turnaj byl určen pouze pro žáky druhého stupně základních škol. Do soutěže se přihlásilo šest družstev z pěti škol Mladoboleslavska. Kromě družstva pořádající dolnobousovské školy přijeli soutěžící ze ZŠ Březno, z osmiletého Gymnázia Mladá Boleslav, z Gymnázia Mnichovo Hradiště a naši bělskou školu reprezentovala dvě družstva.

V soutěži byla vytvořena pouze jedna skupina, v které hrály týmy systémem každý s každým. Pro vítězství v jednotlivých utkáních bylo třeba dosáhnout čtyř vítězných bodů. Za Bělou "A" nastoupili Miroslav Lapka, Daniel Řehořek a Jaroslav Kudrnáč, za Bělou „B“ David Samler, Jiří Kudrnáč a Matouš Kulich. Bělá "A" získala bez jediné porážky 1. místo, což nebylo překvapením, protože Miroslav Lapka je ve své kategorii starších žáků aktuálně na 8. místě republikového žebříčku a Daniel Řehořek v kategorii mladších žáků figuruje na 33. místě. Těmto hráčům zdárně sekundoval Jaroslav Kudrnáč. Náš "B" tým dokázal vybojovat jedno vítězství a obsadit 5. místo, které je vzhledem k možnostem hráčů velmi dobrým výsledkem. Jednotlivé výsledky turnaje.

ZŠ Bělá "A" - ZŠ Dolní Bousov 4:0
ZŠ Bělá "A" - ZŠ Březno 4:0
ZŠ Bělá "A" - 8. Gymnázium MB 4:2
ZŠ Bělá "A" - Gymnázium MH 4:1