Masopustní zastavení u základní školy

9.2. 2013

Masopust nebo také období karnevalů probíhá v době od Tří králů až do Popeleční středy. Popeleční středou začíná postní období před Velikonocemi. Ve škole jsme si zkoušeli hrát na to, jaké bývalo masopustní veselí v dobách našich prababiček a pradědečků, pro které byl masopust dobou hojnosti jídla a pití.

V sobotu 9. února 2013 se žáci ze čtvrtých a pátých tříd naší školy pochlubili před již tradičním bělským masopustním průvodem svými nápaditými maskami (např. nevěsta, žid, dýně, čert, čarodějnice, orientální tanečnice) a pobavili příchozí svým vystoupením. Zazpívali, zahráli, zarecitovali a vesele si užívali masopustních taškařic. Odměnou jim byl bohatý potlesk a pochvala diváků. Všichni účinkující i přihlížející si potom mohli pochutnat na koláčích, které pro masopustní maškary, děti i dospělé připravily kuchařky ze školní jídelny. Pak se průvod vydal v mrazivém, ale sluníčkem prosvíceném odpoledni na další cestu.

Masopustní zastavení u základní školy
Mgr. Pavla Macounová, Mgr. Lenka Hojková