Podbezdězský kord 2015

22.10.2015

O víkendu 19. a 20. 09. uspořádal bělský šermířský klub za podpory města a pod záštitou pana starosty Ing. Milana Lomoze již 6. ročník celostátního žebříčkového turnaje v šermu kordem mladších žáků a žáků. Do Bělé dorazilo 125 mladých šermířů z celé ČR a Slovenska. Nechybělo mezi nimi ani devět šermířů z Bělé pod Bezdězem. Domácí si z turnaje odnesli hned pět finálových umístění, z nichž o tři se zasloužili žáci školy.

Mezi mladšími žáky se nejvíce dařilo Matyáši Landovskému (6. A), který se probojoval na výborné 3. místo. Do finálové osmičky se prošermovali i další tři bělští šermíři – František Coufal (7. B) obsadil 6. místo, Martin Novák (6. A) 7. místo a Ondřej Procházka 8. místo.

V kategorii mladších žaček se mezi posledních osm probojovala Dominika Nováčková. Ve finále obsadila hezké 5. místo. Druhá naše šermířka Adélka Šafránková (4. C), ač věkem ještě mini žačka, vyšermovala v silné konkurenci hezké 11. místo.

V kategorii žáků se z 50 závodníků na 13. místě umístil František Coufal, na 29. místě Jakub Coufal a na 30. místě Matyáš Landovský.

Mezi 24 žačkami skončily obě naše šermířky na začátku druhé poloviny startovního pole – Dorota Adamová byla klasifikována na 15. příčce a Dominika Nováčková na 16. místě.

Pět finálových umístění z dvanácti startů je výborným začátkem nové šermířské sezóny!

Podbezdězský kord 2015
Ing. Martin Coufal – trenér šermu