Máchův pohár 2012

20.09.2012
Dne 20. září se v Kravařích opět setkala družstva z několika škol Máchova kraje, aby se utkala v turnaji malé kopané. I naše základní škola vyslala své fotbalisty, kteří statečně bojovali o co nejlepší umístění. Byli to Miroslav Filip, Jiří Kolbaba, Adam Jirdásek, Matěj Hodboď, Filip Riess, Jaroslav Kolátor, Petr Takács, Jakub Velechovský, Matěj Rak, Samuel Johanides. Po prohře v prvním zápase (1:5), kdy se našim velmi dobře hrajícím fotbalistům nedařilo gólové zakončení, již nezaváhali a ostatní zápasy s přehledem vyhráli (6:1, 17:0). Velkou zásluhu na maximálním výkonu hráčů z Bělé měl i jejich starší spolužák Jan Toman, který po celou dobu turnaje svým svěřencům radil, koučoval je a povzbuzoval. Náš tým nakonec získal v turnaji 2. místo. Pořadatelé i rozhodčí dokonce bělské hráče pochválili za nádhernou hru. Chlapci výborně reprezentovali nejen naši školu, ale i naše město, které navíc poskytlo vozidla pro dopravu žáků na turnaj.
Máchův pohár 2012
Mgr. Jana Tyšerová