Gymnazisté žákům

16.06.2018

Soukromé gymnázium Přírodní škola z Prahy 7 odměňuje své snaživé studenty výjezdy do přírody, kde prezentují výsledky svého snažení dalším žákům. Tentokrát je jejich cesta zavedla do našeho kraje se zdravotnickým programem pro sedmý ročník. Využili jsme jejich nabídky a pozvali je k nám do školy. Během dvou úterků seznámili gymnazisté sedmáky s nástrahami čtyř hlavních civilizačních chorob, jejich průběhem, příznaky a první pomocí. Po velmi zajímavých přednáškách si pak žáci vybrali onemocnění, které je nejvíce zaujalo, a ve skupinách zpracovali postery na dané téma. Infarkt, mrtvice, rakovina tlustého střeva a cukrovka tak už nejsou pro naše žáky jen neznámé pojmy, které jim nic neříkají. Program se všem velmi líbil, žáky nadchlo, že jim přednášejí jejich vrstevníci a přístup, který zvolili. Pokud se v budoucnu ještě naskytne příležitost využít nabídky Přírodní školy, jistě ji rádi využijeme.

Gymnazisté žákům
Ing. Pavlína Cankařová