Výstava na stromech potřetí

07.10.2018

Už potřetí se budete moci cestou přes náš krásný park dozvědět něco zajímavého. Žáci základní školy přichystají pro návštěvníky výstavu plakátů o podmínkách výroby bot v továrnách indické Agry. Výstava se uskuteční během Týdne důstojné práce, tedy od soboty 6. do 13. října. Důstojná práce neboli důstojné pracovní podmínky ctí svobodu, spravedlnost, jistotu. Jde o takovou práci, při níž jsou chráněna práva pracovníků, kteří dostávají odpovídající odměnu a těší se adekvátnímu sociálnímu zabezpečení. Zajištění důstojné práce pro všechny se tak stává jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat s globální chudobou a s ní spojenými problémy, jako jsou například dětská práce, utlačování ženských práv atd. Nedílnou součástí dodržování práv zaměstnanců je také bezpečnost práce, která v zemích globálního jihu významně souvisí se znečišťováním životního prostředí. Není-li vám osud naší společné planety lhostejný a chcete-li se dozvědět více o dopadu výroby bot na životy lidí v dané oblasti, přijďte se podívat na naši výstavu. Srdečně vás zveme do parku na Masarykově náměstí.

Výstava na stromech potřetí