V týdnu od 14. října se na školách po celé republice v rámci oslav Světového dne potravin rozběhnou akce na podporu udržitelné spotřeby a snížení dopadu našich nákupů na klimatické změny. V rámci kampaně Pěstuj planetu se opět zapojí i naše fairtradová škola. V roce 2016 jsme si představili 5 kroků, kterými může každý pomoci s nápravou současných problémů. V následujícím roce jsme se v lekci Příběh banánu věnovali souvislostem mezi pěstováním banánů a stavem životního prostředí i zdravím pěstitelů a pěstitelek. A loňský ročník byl zaměřen na průmyslový chov zvířat ve vztahu k životnímu prostředí a zdraví obyvatel planety. Letos nás čeká výuková lekce Hrdinové země, která je zaměřena na lokální produkci potravina fairtrade. Zkusíme s žáky prozkoumat cestu potravin na náš stůl a třeba si i uspořádáme udržitelnou svačinu z místních zdrojů. Přidejte se a alespoň jeden týden v roce s námi Pěstujte planetu.

P. Cankařová

Kategorie: Aktuality