Žáci VII.A navštívili výstavu v Muzeu Podbezdězí s názvem Život v kameni. Ačkoliv to na první pohled může znít nudně, opak je pravdou. Součástí výstavy zkamenělin z dob, kdy na území Bělé bylo moře, byl totiž navíc kvíz o vystavených exponátech a informačních panelech. Žáci vyzbrojeni tužkami a kvízovými otázkami doslova rejdili mezi fosiliemi a předháněli se ve shánění informací. Mezitím se vystřídali pří výrobě odlitku trilobita či amonita do silikonové formy. Za svou snahu byli kromě modelů odměněni i skutečnou zkamenělinou – každý si mohl z kouzelné bedny vybrat tu svou. Po dvou hodinách se sedmáci vraceli do školy bohatší o nové zkušenosti a těžší o nějaký ten kámen. Následující hodinu jsme vyhodnotili kvízy, určili vítěze a zakončili podmořské dobrodružství společnou fotkou i s našimi úlovky.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality