Masarykova střední škola chemická v Praze je středočeským garantem soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Letos proběhl již osmý ročník, ve kterém své síly poměřili žáci devátých tříd. Na naší škole se uskutečnilo školní kolo 12. listopadu. S tématem pro tento rok – kovy a jejich výroba – se popralo 42 deváťáků. Marie Curie-Sklodowská zřejmě nebyla patronkou soutěže, neboť letos na příčky nejvyšší nedosáhla žádná dívka. Chlapci ovšem bojovali statečně a tak na třetí příčku vystoupal Vladan Klápště z IX. A. Druhé místo patří Albertu Trabalíkovi z IX. B a nejvyšší ocenění si odnesl Ondřej Karla z IX. A. Tito tři mladí chemici budou naši školu reprezentovat na krajském kole v Praze, které se bude konat na MSŠCH 12. prosince. Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a držíme palce v kole krajském.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality