Již tradičně se v předvánočním čase konala na 2. stupni Základní školy v Bělé pod Bezdězem akce s názvem SPIEL MIT DEUTSCH. Tentokrát si pohrát s němčinou přišlo v pátek 13. 12. 2019 celkem 12 žáků z 8. a 9. ročníku.

Za zvuku německých vánočních písní se mladí němčináři postupně vystřídali na sedmi stanovištích, kde si hravou formou zopakovali slovní zásobu, něco málo z německé gramatiky, ale i reálie německy mluvících zemí. Některé úkoly se samozřejmě nesly v duchu blížících se svátků, a tak ani letos nechybělo vánoční vybarvování či skládání rozstříhaného vánočního obrázku.

Po odevzdání posledního pracovního listu mohlo dojít ke sčítaní bodů a k následnému vyhodnocení. V příjemné a přátelské atmosféře se nejlépe pracovalo Elišce Tondrové (8. B), která získala neuvěřitelných 101 bodů, a zaslouženě tak vyhrála. Na druhém místě se shodně umístily Evelína Žižková a Simona Petrova (obě žákyně 8. B). Třetí příčku obsadila Tereza Femiaková (8. A).

Z 9. ročníku se s úkoly nejlépe popasovala Eliška Grácie Veselá (9. A), která brala s 89 body zlatou medaili. Druhé místo pak patřilo Tereze Kleinové (9. A) a z třetího místa se mohl radovat taktéž žák 9. A, Daniel Hašl.

Mgr. Libuše Coufalová

Kategorie: Aktuality