Tři vítězové školního kola z devátého ročníku se vydali 12. prosince do Prahy na Masarykovu střední školu chemickou, aby se spolu s dalšími čtyřmi stovkami soutěžících utkali v krajském kole soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Naše trio ve složení Ondřej Karla, Albert Trabalík a Vladan Klápště neohroženě vstoupilo do bojů o postup. Řešili lehké úlohy i těžké příklady, poprali se i s látkou ještě neprobíranou, Beketovovou řadou reaktivity. Předem jsme si stanovili cíl – být v první polovině výsledkové listiny. Výsledky našich soutěžících nás přesvědčily o tom, že kvalita výuky na naší škole je přinejmenším stejná, ne-li lepší než na většině škol středočeského kraje. Všichni tři chemici totiž úkol splnili – Albert Trabalík ukořistil 156. místo, Vladan Klápště se umístil na místě 119. a Ondřej Karla dokonce obsadil 74. místo. Všem soutěžícím gratulujeme ke krásným výkonům a přejeme jim hodně štěstí v dalších soutěžích i přijímacím řízení na střední školy.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality