V rámci pracovních činností spolupracuje naše škola s firmou Lesy Bělá pod Bezdězem, s. r. o., která dodává materiál na žákovské výrobky. Loni to byly ptačí budky. Letos se jednalo o mnohem větší dílo, které po drobných zádrhelech začalo nošením dříví nikoliv do lesa, ale do školy. Z připravených fošen nejprve nařezali naši šesťáci a sedmáci díly potřebných rozměrů. Pak nastalo broušení, sestavovaní, vrtání, šroubování, lakování a zametání. Každý přiložil ruku k dílu a žáci vedeni pevnou rukou učitele vytvořili krásné a přitom praktické lavičky k posezení za každého počasí. Polovinu těchto laviček předá škola zpět firmě Lesy Bělá pod Bezdězem, která také rozhodne o jejich umístění. Druhá část nalezne své uplatnění na pozemku naší školy. Všichni si tak budeme moci užít plodů společné práce, kdy i žáci méně nadšení z učení mohli vytvořit něco užitečného. Tak ať se vám dobře sedí!

Ing. Pavel Machek

Kategorie: Aktuality