V přírodopise pro devátý ročník nastává v lednu čas na studium vývojových ér Země. Obvykle nejzajímavější pro žáky bývají druhohory, které jsou věkem plazů a jejich nejoblíbenějších zástupců, dinosaurů. O tom, že dinosauři nejsou cool jen pro žáky, svědčí mnoho natočených filmů s touto tématikou. A právě s jedním z nich, Jurským parkem, k nám přijel oživit výuku přírodopisu Mgr. Štepán Pícha, paleontolog z Univerzity Karlovy v rámci projektu Věda ve filmu. Žáci vybavení dekami, polštářky a župany se poslední školní den prvního pololetí shromáždili ve školním klubu, aby i s přednáškou zhlédli promítání již klasického filmu. Polštářky jsou rozhodně na místě, protože pan Pícha toho ví o dinosaurech, paleobotanice i natáčení tohoto díla tolik, že se jeho promítání protáhlo na pět vyučovacích hodin. Nicméně o poutavosti přednášky svědčí fakt, že se nikdo nenudil a žáci si po zhlédnutí filmu a prohlédnutí fascinujících pravých zkamenělin, které jim přivezl ukázat, s lektorem ještě dlouho zaníceně povídali. Program byl jako každoročně velmi povedený a těšíme se opět za rok s dinosaury i s panem Píchou na shledanou.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality