Ve čtvrtek 20. února proběhlo po vyučování ve školním klubu školní kolo recitační soutěže. K souboji múz se dostavilo 22 nejlepších a nejstatečnějších účastníků třídních kol. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Mezi soutěžícími 3. kategorie, to je 6. a 7. ročník, si třetí místo vybojoval Petr Cankař ze 7. A se svým přídělem zákusků v Cukrářském krámu. Druhé místo patří Davidu Floriánovi ze 7. B s méně tradičním Vodníkem od Boženy Němcové a vítězkou Této kategorie se stala Simona Matoušková z 6. A s básní Pes. Ve čtvrté kategorii, 8. a 9. ročník, porota třetím místem ocenila Magdalenu Krásnou s Erbenovou Polednicí, stříbrnou pozici obsadila Aneta Brodská, která vtipným textem a jeho přednesem pobavila všechny přítomné, a nejvyšší příčku získala Eliška Tondrová, která nás naopak dojala prezentací básně Báseň stařeny. Zpestřením velmi příjemného odpoledne byl přednes autorské básně Pavla Grundmana. Výše zmiňovaných šest výherců bude naši školu reprezentovat 20. března v Mladé Boleslavi na Dětské scéně. Držíme jim palce.

Mgr. Zuzana Kleinová

Kategorie: Aktuality