Ačkoliv jsme teď všichni převážnou část dne zavření doma, statečný Přírodovědný klokan si k nám proskákal cestu. Pravda, se zpožděním a značně zdrchaný, ale přece. A protože se všichni učíme přizpůsobit, přizpůsobil se i on. Naši osmáci a deváťáci se přihlašovali online a pod dozorem kamery zadání této soutěže také řešili. Ač název naznačuje jen otázky přírodovědné, není tomu tak. Na účastníky testu čekají nástrahy fyzikální, chemické, zeměpisné ba i otázky ze všeobecného rozhledu. A i když výběr z pěti možností zdánlivě práci ulehčuje, žáky poněkud svazuje vědomí, že za špatnou odpověď je čeká penalizace ve formě ztráty bodu. Letos si se všemi těmito překážkami nejlépe poradili se shodným počtem bodů Kateřina Holubářová a Matyáš Lariš. Oba zlatí medailisté jsou ze třídy IX. A. Těsně pod stupněm nejvyšším se ztrátou jednoho bodu zůstala Simona Petrova z IX. B. Ze stejné třídy je i Eliška Tondrová, která obsadila pomyslnou bronzovou příčku.  Za zmínku jistě stojí i nejlepší z osmáků, Alice Jeřábková ze třídy VIII. B, která si v silné konkurenci starších spolužáku vydobyla krásné šesté místo. Všem účastníkům děkujeme a gratulujeme vítězům.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality