Masarykova univerzita v Brně a Česká geologická služba ve spolupráci s Karlovou univerzitou v Praze každoročně vyhlašují soutěž v geologických disciplínách pro žáky devátého ročníku. Ani letos tomu nebylo jinak, ačkoliv se nepříznivé epidemiologické podmínky podepsaly i na tomto klání. Sedm mladých geologů se sešlo ve čtvrtek 17. prosince v počítačové učebně, aby ve školním kole změřili své znalosti mineralogie, petrologie, stratigrafie a dalších geologických oborů. Stejně jako loni bylo pro soutěžící připraveno 30 otázek, za jejichž správné zodpovězení je čekaly 2 body navíc. Chybná odpověď byla penalizována ztrátou jednoho bodu, proto se rozhodně nevyplatilo tipovat. Oproti předešlým rokům mohli účastníci olympiády používat internet i jakékoliv knihy či další pomůcky, ale na zodpovězení záludných úkolů měli tentokrát jen 20 minut. S těmito podmínkami si nejlépe poradila Jana Šedlbauerová z IX. B, která po právu obsadila první příčku a zajistila si postup do okresního kola. O dva body méně a stříbrnou pozici si vybojovala Jana Novotná, taktéž z IX. B. Bronzový stupínek patří Jakubu Zajíčkovi z IX. A. Všem soutěžícím děkujeme a medailistům gratulujeme. Postupujícím přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční taktéž online 13. ledna 2021.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality