I přes různé koronavirové komplikace proběhla na naší škole tradiční soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika. Toto klání pořádá Masarykova střední škola chemická v Praze pro žáky devátého ročníku. Bohužel právě letošek si organizátoři vybrali pro výrazné zvýšení nároků na soutěžící, což se odrazilo v počtu účastníků. Už to vypadalo, že nás bude jako do mariáše, ale naštěstí se nakonec našlo sedm statečných chemiků, kteří se odhodlali vyzkoušet své znalosti na chemickém kolbišti. Řešili rovnice, výpočty, vzorce i křížovky s odhodláním hodným pistolníků. Chemici bojovali statečně, ale nemohou vyhrát všichni. Krásné třetí místo si vybojovala Veronika Tatková z IX. A. Dva bodíky navíc vynesly Simoně Petrové z IX. B stříbrnou pozici. Vítězka je ovšem nezpochybnitelná – s náskokem dvanácti bodů si vítězné vavříny odnesla Eliška Tondrová, taktéž z IX. B. Všechny tři medailistky postupují rovnou do krajského kola. Všem soutěžícím děkujeme za skvělou práci a odvahu a postupujícím držíme palce.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality