Poprvé muselo krajské kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika proběhnout online formou. Naše tři postupující žákyně obdržely přihlašovací kódy a 26. ledna se měly pustit do křížku s ostatními soutěžícími. Jenže technika selhala a tak se krajská soutěž musela opakovat. Ve čtvrtek 28. ledna zasedly Veronika Tatková, Simona Petrova a Eliška Tondrová k počítačům a pustily se do řešení rovnic, výpočtů, křížovek a dalších chemických nástrah. Výsledkem jejich snažení bylo nejlepší umístění v dějinách účasti naší školy v této soutěži. Eliška Tondrová obsadila 12. místo a zaslouženě si vydobyla pozici mezi třiceti postupujícími do laboratorního kola, které podle situace proběhne v dubnu přímo na Masarykově střední škole chemické v Praze. Ani Veronika se Simonou se v poli soutěžících neztratily. Eliška se nyní distančně připravuje na laboratorní práci, která určitě rozšíří její chemické obzory. Přejeme Elišce mnoho štěstí v dalším kole a všem soutěžícím děkujeme za jejich účast a vzornou reprezentaci školy.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality