To je letošní téma Biologické olympiády. A protože problémy nemají jen vodní organismy, ale i organizátoři soutěží v době pandemie, proběhlo školní kolo trochu později a online. Jinak ale vše zůstalo při starém. Žáci opět soupeřili ve třech typech úkolů – nejprve si napsali test, poté si vyzkoušeli paměť při poznávačce a nakonec přišla na řadu laboratorní práce. Tu si tentokrát žáci nachystali sami doma a výsledky nafotili. Jako obvykle všechny soutěžící nejvíce potrápila poznávačka. Pomyslnou bronzovou medaili si odnesla Kateřina Červová z VIII. A. Stříbrnou příčku obsadil Petr Pantlík z IX. A. Jediný bodík navíc přinesl vítězství dalšímu žákovi IX. A Matyáši Larišovi. Všichni tři postupují, po splnění vstupního úkolu, rovnou do krajského kola, které se bude konat také online 1. května 2021. Všem soutěžícím moc děkujeme za účast a postupujícím moc držíme palce.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality