Ve středu 21. dubna proběhlo regionální kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika, ve kterém se do klání zapojila i Eliška Tondrová z IX. B. Už postup do tohoto kola byl výjimečným úspěchem, proto jsme všichni s napětím očekávali, jak se popere s náročnějšími úlohami. A Eliška nezklamala. I když jí potrápily hydrogensoli, vícemocné kyseliny a složité výpočty z oxidačně – redoxních rovnic, nedala se a bojovala. Nakonec vybojovala krásné 19. místo. I když to na postup do kola republikového nestačilo, přesto se jedná o zatím nejlepší výsledek žáka naší školy. Elišce moc děkujeme a přejeme moc štěstí v přijímacím řízení na střední školu. Ačkoliv ho nebude potřebovat, neboť každý středoškolský chemikář z ní bude mít radost, stejně jako my.