V dubnu proběhlo online formou krajské kolo Geologické olympiády, ve kterém se nakonec objevilo pět našich žáků. Soutěžící v určeném čase řešili spoustu zákeřných otázek týkajících se geologie, petrologie, dynamiky, tektoniky i stratigrafie. Letos byla soutěž okořeněna o testování znalostí o planetě Mars, na počest úspěšného přistání Perseverance. Žáci odpovídali na otázky o geologii Marsu a jejích specificích, hodnotili význam „bílých čepiček“ a zamýšleli se nad složením a proměnami marsovské atmosféry. Celá olympiáda byla prodchnuta nadšením z jednoho vesmírného úspěchu a zároveň očekáváním expedice další. V tomto klání se nejlépe připraven na cestu k Marsu z naší školy ukázal Martin Jizerský, žák IX. A, který si svými znalostmi vydobyl krásné 21. místo ve Středočeském kraji a odnáší si titul úspěšný řešitel. Ale ani ostatní účastníci se neztratili a skvěle nás reprezentovali. Všem soutěžícím děkujeme a přejeme hodně štěstí u přijímacích zkoušek.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality