Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/227364/virtual/www/domains/zsbela.cz/wp-includes/post-template.php on line 317

Je již tradicí, že období olympiád a soutěží na naší škole začíná Přírodovědným klokanem. A nebylo tomu jinak ani letos. V úterý 12. října se sešli žáci osmých a devátých ročníků, aby si lámali hlavy nad nelehkými otázkami z přírodopisu, zeměpisu, matematiky, fyziky i všeobecného přehledu. Zatímco za správné odpovědi byli soutěžící odměněni třemi, čtyřmi či pěti body, za špatnou odpověď o jeden bod přišli. Soutěžní klání tedy bylo nejen o vědomostech, ale i o strategii, zda jít do rizika. Se všemi nástrahami si nejlépe poradila Alice Jeřábková z IX. B, která s přehledem vyhrála. Čtyři body dělily od pomyslné zlaté medaile Filipa Hašla z IX. A, jenž se musel smířit s druhým místem. Třetí příčka patří právem Filipu Švarcovi z VIII.B, kterému chyběl jen jeden bodík ke stříbru. Vítězům gratulujeme, všem soutěžícím děkujeme a držíme palce v dalších soutěžích a olympiádách, které nás letos čekají.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality