Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/227364/virtual/www/domains/zsbela.cz/wp-includes/post-template.php on line 317

Šedá je teorie, zelený strom praxe. A protože praxe a interakce jsou na výuce přírodopisu to nejlepší, měli žáci sedmých ročníků možnost shlédnout pitvu kapra. Nejprve bylo potřeba nějakého kapříka získat. S tím pomohla paní asistentka Jiřina Pavlisová, za což jí patří dík. Pak už jen obléct zástěru, nahnat žáky do cvičné kuchyně, vybalit kapra, skalpely a říznout. Žáci měli možnost prohlédnout si jednotlivé šupiny, zopakovat si typy ploutví kapra, prozkoumat skřele a pod nimi ukryté žábry, i potěžkat plynový měchýř, lidově zvaný dušička. Ač se některým citlivějším povahám dělalo zle, což u žádné pitvy není neobvyklé, rozhodně všechny praktická výuka zaujala. Doufejme, že si z toho žáci něco odnesou do života, a že se budou těšit na další zkoumání přírody pod vedením svých pedagogů.

Ing. Lucie Benešová

Kategorie: Aktuality