Jako druhou soutěž tohoto školního roku mohli žáci devátého ročníku okusit chemické klání s názvem Hledáme nejlepšího mladého chemika, které pořádá Masarykova střední škola chemická v Praze. Ve školním kole si žáci zopakovali záludnosti názvosloví, pohráli si s osmisměrkou a křížovkou, navíc bojovali s výpočty složení roztoků. V tomto souboji si nejlépe vedl Filip Hašl z IX. A, který se s 34 body stal vítězem a zaslouženě pojede na krajské kolo soutěže. Jen o bodík méně získala Ema Žitná ze stejné třídy, která Filipa na krajské kolo na MSŠCH doprovodí. A třetím postupujícím, který bude naším želízkem v ohni, je František Jakub Mates z IX. B, který ukořistil 30 bodů. Krajské kolo se uskuteční 14. prosince a naši žáci si v něm znovu prověří své teoretické a počtářské znalosti. Pokud se zadaří, bude je čekat ještě kolo laboratorní, kde konečně „přičichnou“ ke skutečné chemii. Všem soutěžícím děkujeme, vítězům a postupujícím gratulujeme a držíme palce.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality