Ne, nejedná se o nové žáky naší školy s neobvyklými jmény. To jen učitelky přírodopisu stále hledají cestu, jak zpestřit žákům výuku. A po zjištění, že paní učitelka Nedbalová chová doma agamy, nebylo daleko k uspořádání přednášky. Proto do sedmého ročníku dorazily dvě slečny agamy vousaté, Eddie a Freddie, aby se žákům předvedly v celé kráse. Paní učitelka žákům vyprávěla o jejich chovu, rozmnožování, svlékání i potravě. Tu potravu – šváby, cvrčky a červy, také přinesla ukázat. Kdo chtěl, mohl si agamy pohladit a pochovat, stejně tak i švába. Překvapivě byl větší zájem o hlazení agam než švábů. Samozřejmě nešlo jen o povídání, ale také o učení. Žáci doplňovali do předem připravených laboratorních protokolů získané poznatky, takže si spojili příjemné s užitečným. Program byl velmi vydařený, všem se moc líbil a doufáme v jeho opakování příští rok. Na závěr je ještě potřeba poděkovat paní učitelce Nedbalové za přednášku a Eddie i Freddie za trpělivost.

Ing. Lucie Benešová, Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality