I ve ztížených epidemických podmínkách proběhlo školní kolo Pythagoriády. Jde o soutěž pro mladé matematiky z druhého stupně základních škol a příslušných tříd osmiletých gymnázií. Soutěž psali ve škole všichni žáci druhého stupně. V testu bylo patnáct úloh, za každou správně vyřešenou mohl soutěžící získat jeden bod. Naštěstí se za špatnou odpověď body neodečítaly, ale zato měli mladí matematici na vypočtení záludných výpočtů jen šedesát minut čistého času. S tímto náročným úkolem si nejlépe poradili Jan Řepka z VIII.B a Daniel Robotka z IX.A, kteří se tak stali úspěšnými řešiteli a postoupili do okresního kola.

Okresní kolo již proběhlo distančně, online formou. Bohužel se Jan ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit, a tak se našim jediným želízkem v ohni stal Dan. Ten si opět musel poradit s patnácti úlohami, tentokrát nejen pod dohledem své učitelky matematiky, ale také prostřednictvím videokonference pod přísným zrakem okresní koordinátorky. Samozřejmě, kromě papíru a tužky si nemohl vypomoci ani tabulkami, ani kalkulačkou, stejně jako v kole školním. Své výsledky pak odeslal prostřednictvím elektronického formuláře. Ačkoliv dal Dan do boje všechno, tentokrát to na postup v silné konkurenci osmiletých gymnázií nestačilo. Přesto mu moc děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně štěstí v přijímacím řízení na střední školu.

Mgr. Jarmila Nedbalová

Kategorie: Aktuality