Po dvouleté pauze jsme konečně mohli vyrazit do Ekocentra v Mladé Boleslavi na oblíbené přednášky o dravcích, sovách a plazech. Žáci sedmých ročníků se v rámci výuky přírodopisu dozvěděli o stavbě těla, rozmnožování a chovatelství hadů, přičemž si mohli oblíbenou korálovku Lucku pohladit a ti statečnější i pochovat. Vrcholem hadí exhibice bylo krmení užovek červených. Naštěstí byly všechny při chuti, a tak mohli žáci pozorovat, jak si drobný had hravě poradí s potkanem.

Druhou částí programu nás provedl pan chovatel Tomáš. Ten žákům vysvětlil rozdíly mezi dravci a sovami, seznámil je s životními osudy svých svěřenců a nakonec nechal každému podržet a pohladit sovu pálenou. Program se všem velmi líbil, splnil naše očekávání a určitě oživil výuku přírodopisu.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality