V úterý 1. 3. 2022 proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků druhého stupně. Celkem se po dvouleté pauze sešlo 33 žáků, kteří byli odhodláni jít s kůží na trh a před porotou přednést své texty. Soutěž byla letos netradiční v tom, že se konala v tělocvičně, že někteří recitátoři přednášeli vybrané texty v rouškách a že se ze tříd 7. C a 8. B nezúčastnili žádní zástupci, což nás mrzelo. Tradičně jsme společně strávili více jak hodinu velmi příjemného času vyplněného poslechem poezie, kterou osobitým způsobem předávali k posouzení jednotliví účastníci. Ti starší i přes vynucenou přestávku věděli, do čeho jdou, pro šesťáky a sedmáky byla soutěž novinkou. V této mladší kategorii si podle poroty nejlépe vedla Anna Fousková ze 7. A. Na společném druhém místě skončila děvčata ze 6. A, Barbora Matoušková a Blažena Pantlíková. Pořadí na bronzové příčce uzavírali Dominik Svárovský ze 6. B, Lucie Černá ze 7. B a Patrik Loukotka ze 7. B. Starší kategorii s přehledem vyhrála Simona Matoušková z 8. A, která porotu ve složení Kleinová, Trávníková (kolega Čech bojoval s nemocí, ale připravil velmi hezké diplomy a účastnické listy) uchvátila přednesem básně Kocourek. Druhé místo obsadila Karolína Ginzlová z 9. A. Oceněné doplnili pomyslnou bronzovou medailí Ema Žitná z 9. A a David Florián z 9. B.

Ti nejlepší naši školu reprezentovali v okresním kole, které se konalo 15. 3. v Mladé Boleslavi. Bez ochořelé Emy se v Boleslavi o co nejlepší přednes snažili Anička, Bára a Bláža za III. kategorii a Simča, Kája a David za kategorii IV. Soutěžící doprovázela asistentka Pavlisová. A výprava byla více než úspěšná. Simče se podařilo ve velké konkurenci vybojovat druhé místo a její sestra Bára svou kategorii dokonce vyhrála! Holky Matouškovy se tímto výkonem probojovaly do krajského kola, které se uskuteční 26. a 27. dubna v Kolíně. Všichni holkám držíme palce a tajně doufáme, že naváží na úspěchy jiného bělského recitátora, Davida Durdise, který byl v krajském kole před lety velmi úspěšný.

Mgr. Zuzana Kleinová

Kategorie: Aktuality