Muzeum Českého krasu v Berouně hostilo v pondělí 4. dubna šestnáct vítězů okresních kol Geologické olympiády, kteří se utkali v boji o postup do kola republikového. Za naši školu se do krajského klání mladých geologů zapojil Filip Hašl z IX. A. Všichni soutěžící byli po krátkém úvodu rozděleni do skupin. Jedna skupina šla na obávanou poznávačku, kde se kromě rozlišování a pojmenování hornin a nerostů ponořili i do poznávání zkamenělin. Druhá skupina si naopak lámala hlavy v testu o složení, výskytu a původu hornin, stratigrafii a tektonice. Po krátké pauze na svačinu se obě skupiny prohodily. Třetí částí programu byl nebodovaný praktický úkol. Vedoucí olympiády Mgr. Pavel Bokr měl tentokrát připraven úkol na počítačích v oblíbené hře Minecraft. Soutěžící hledali, těžili a zpracovávali určené materiály. Posledním bodem programu bylo vyhodnocení. Filip Hašl obsadil krásné šesté místo. Ač to na postup na republiku nestačilo, Filip podal výborný výkon a my mu moc gratulujeme.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality