Protože covid v loňském roce výrazně omezil provoz škol i jiných vzdělávacích zařízení, přišli tehdejší sedmáci o návštěvu Ekocentra v Mladé Boleslavi. Letos je naštěstí situace lepší, proto jsme si s osmáky exkurzi za plazy a dravci dopřáli opožděně. Pan chovatel Tomáš seznámil žáky se svými svěřenci – sovou pálenou, puštíkem obecným a kalousem ušatým. Po krátkém úvodu, kdy se žáci dozvěděli o osudech jednotlivých sov, jejich hnízdění a potravě, nastal čas na praktickou ukázku. Jedna ze sov pálených putovala na rukavici od žáka k žáku a každý si ji mohl pohladit i vyfotit.

Na tento krásný zážitek navázala dále paní chovatelka Markéta, která se stará o hady. Zatímco si statečnější žáci chovali korálovku Lucku, vyprávěla osmákům o stavbě těla, rozmnožování a chovu hadů. Poté, co si i slabší povahy Lucku alespoň jedním prstíčkem pohladily, nastal čas na krmení. Dvě užovky červené dostaly nabídnutého potkana a s radostí předvedly žákům, jak umí roztáhnout čelisti, aby do sebe nasoukaly chutnou kořist. Oba programy se žákům moc líbily a byly pro ně přínosné. Snad si je v příštím roce už bez komplikací zopakujeme.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality