I letos si pro všechny návštěvníky parku na Masarykově náměstí připravili žáci druhého stupně Výstavu na stromech. Letošním tématem byla káva a kávová krize. Stejné plakáty, jaké visely na kaštanech v parku, byly vyvěšeny i na oknech přístavby. Žáci naší školy navštívili podle časových možností a počasí buď výstavu na čerstvém vzduchu, nebo jen chodbu přístavby. Byli vybaveni psacími potřebami a kvízem s otázkami. Odpovědi na zákeřné kvízové otázky hledali návštěvníci samozřejmě na vyvěšených plakátech. Každý rok překvapí žáky obrovské množství pracujících dětí – 160 milionů na celém světě. Je však s nimi potřeba získané informace probrat, neboť hlavně ti mladší si představují, že děti pracují dobrovolně, za velikou mzdu, a že si po práci hrají na mobilech a počítačích. Po zjištění, že tyto děti často pracují jako otroci, zdarma, a že i těm, kteří jsou placeni, stačí výdělek sotva na jídlo, přestali naši žáci závidět, že tyto pracující děti nemusí chodit do školy. Výstava samozřejmě není jen otázkou kvízu. V rámci mezipředmětových vztahů si žáci prohloubí svoje občanské znalosti ve výchově k občanství, na hodinách zeměpisu si pak ukáží zmíněné země, aby měli představu, kde se kávové plantáže nachází. Výstava i kvíz se vydařily, alespoň z pohledu žáků a učitelů. Doufáme, že i Vám, návštěvníkům parku, se výstava líbila, a že si ji rádi příště opět prohlédnete a přečtete.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality