To je nejen současná realita, ale také název programu Etických dílen, který absolvovali žáci šestých ročníků. Paní lektorka Lydie Marešová naše šesťáky zavedla do klikatých cestiček kladů a záporů používání internetu a sociálních sítí. Kdo by čekal nějaké suché biflování a fráze, byl by zklamán. Žáci sledovali kraťounká videa, skládali pexeso, vyprávěli své vlastní zkušenosti a zážitky. Rozhodně zajímavou a stravitelnou formou, vhodnou pro daný věk, přiblížila paní lektorka nejen nástrahy internetu, ale také jak tyto nástrahy poznat a vyhnout se jim. Dvě hodiny věnované této životně důležité aktivitě se rozhodně vyplatily, naši žáci se budou pohybovat po sítích bezpečněji. Program se nám moc líbil, už se těšíme na jarní pokračování.