Dětská nota je národní autorská soutěž písniček pro děti. Tyto písničky autoři posílají do soutěže a porota vybere deset nejlepších. Z nich členové pěveckého souboru Paprsek v Mladé Boleslavi nastudují herecké a pěvecké pásmo, které dětem i dospělým předvedou v sérii koncertů v listopadu v Mladé Boleslavi ve ŠKODA Muzeu. Žáci šestých a sedmých tříd se ve čtvrtek 10. listopadu zúčastnili již 49. ročníku této soutěže. Vyslechli si pásmo s názvem Plavba po rybníce.

Kromě krásného zpracování písniček je čekaly také soutěže o sladké odměny. Vrcholem koncertu bylo hlasování o nejlepší písničku. Toto hlasování se setkalo s velkým úspěchem, neboť je prováděno co největším řevem, což žákům vyhovuje. Letos si nejvíce hlasů „vyřvala“ něžná Dorotčina píseň, následována rozvernější Italiano Mandolino či povzbudivou a hravou písní Lemur Youtuberem. Všechny písničky i hry se našim žákům velmi líbily. A to natolik, že si cestou zpět do školy ještě v autobuse zpívali.

P. Cankařová, M. Machačová, A. Šťastná

Kategorie: Aktuality