To jsou jména neobvyklých návštěvníků naší školy. Jedná se o sovy a dravce, které v rámci výuky přírodopisu v sedmém ročníku přivezl žákům představit pan Jaroslav Knap ze Sokolnického spolku Mladá Boleslav.

Přes počáteční technické obtíže se po chvíli program výborně rozjel. Žáci se dozvěděli zajímavosti ze života dravých ptáků, z oblasti sokolnictví i péče o takto v zajetí chované jedince. Žáci se mohli ptát a hojně toho využili. Postupně se seznámili s orlem skalním Akimem, který nadchl ohromujícím mácháním křídly, drobnou sovou pálenou Liou a luňákem Lunou. Celou dobu výkladu svým křikem rušila káně Harissova Katy, a naopak s klidem největší sovy vůbec se po žácích rozhlížela Bubina, výr velký.

Vrcholem programu bylo focení odvážlivců s našimi opeřenými návštěvníky. Ač někteří ptáci vypadali drobní, udržet je na ruce nebylo nic snadného. Obzvláště orel a výr byly pro žáky těžkým oříškem. Akce se žákům moc líbila a určitě si ji příští rok zopakujeme.

Ing. Pavlína Cankařová, Ing. Lucie Benešová

Kategorie: Aktuality