Konečně bez covidu v normálním formátu se v letošním školním roce konala 14. prosince Geologická olympiáda. Osm mladých nadšených geologů poměřilo své síly ve školním kole, které trvalo 30 minut a proběhlo na školních počítačích. Během této půlhodiny museli zodpovědět 30 zákeřných otázek z geologie, paleontologie, stratigrafie, mineralogie a petrografie. Nejen že soutěžící mají v průměru jen jednu minutu na přečtení a zodpovězení otázky, navíc se za špatnou odpověď body odečítají. Myslet v takto vypjatém časovém limitu ještě na strategii a rozhodnout se, zda mají riskovat, je opravdu těžké. S těmito nároky se nejlépe poprali hned dva žáci devátého ročníku – Simona Matoušková z IX. A a Daniel Maršík z IX. B. Oba získali shodně 23 bodů a obsadili tak společně zlatou příčku. Druhé místo náleží Barboře Doležalové z IX. A a pozici bronzovou vybojoval Nicolas Svatuška z IX. B. Tito žáci postupují do okresního kola, které se bude konat 10. ledna také formou počítačového testu. Všem účastníkům děkujeme a vítězům přejeme hodně štěstí v bitvě s dalšími mladými geology z našeho okresu.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality