Žáci 4.A spolu s paní učitelkou se pustili do netradičního projektu.

V rámci domácího úkolu ze slohu se měli zamyslet nad tím, jak se asi v tento vánoční čas cítí senioři v domovech důchodců.

Využili jsme tedy výzvy Alzheimer centra v Jihlavě a v rámci jejich vzpomínkové terapie připomínající vánoční zvyky a tradice jsme se pokusili konkrétním babičkám a dědečkům z tohoto domova připomenout doby, kdy byly jejich poštovní schránky před svátky plné pohledů.

Děti tento projekt zaujal a zapojily se s nadšením. Každý žák si z domova donesl pohlednici se známkou a v hodině slohu napsal své vánoční přání. Poté se celá třída vydala k nejbližší poštovní schránce, do které jsme svá přání společně vhodili.

Věříme, že již nyní pohlednice dětí naplňují srdce seniorů radostí, a že děti samotné mají hřejivý pocit z toho, na čem se mohly podílet.

Mgr. Simona Hrabánková

Kategorie: Aktuality