Ve středu 14. prosince se v Praze na Masarykově střední škole chemické sjely čtyři stovky mladých zapálených chemiků, aby se se utkaly v boji o postup do krajského laboratorního kola. Mezi žáky pěti krajů měla naše škola dvě želízka v ohni – Michaelu Růžičkovou a Jana Šimka z IX.B. Oba se již týdny věnovali nácviku výpočtů, rovnic, vzorců a chemických křížovek. Konečně nastal čas, kdy mohli své snažení zúročit. A dopadlo to výborně. Do laboratorního kola sice nepostoupili, ale mezi tolika adepty se rozhodně neztratili. Michaela obsadila slušné místo ve třetí stovce soutěžících, Jan dokonce společné 198. až 209. místo. Je vidět, že chemie, ač je těžká, žáky baví a její studium má určitě svou budoucnost. Z mnoha základních škol v okrese Mladá Boleslav jen sedm poslalo své žáky do této prestižní soutěže. A mezi těmito devatenácti statečnými zástupci našeho okresu se Jan Šimek umístil na skvělém 8. místě. Oběma soutěžícím děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v přijímacím řízení na střední školy.

Ing. Pavlína Cankařová

 

Kategorie: Aktuality