Abychom si ještě více zpříjemnili předvánoční čas, v pondělí 19. prosince se na 2. stupni sportovalo. Žáky 6. a 7. ročníku čekal turnaj ve vybíjené, videa se sportovní tematikou, pracovní list a medailonky našich významných olympioniků, protahování a třídní soutěže ve střelbě na koš a skoku dalekém z místa. Celý program pro 6. a 7. ročníky byl rozepsaný téměř po minutě a žáci měli celé dopoledne o sportovní zábavu postaráno. Ve vybíjené zvítězily třídy 6.C a 7.B, které předvedly nejlepší výkony a nedaly soupeřům šanci. Ve skoku dalekém se nejlépe dařilo třídě 7.A a soutěž ve střelbě na koš vyhrála třída 7.B.

Žáci 8. a 9. ročníku vyrazili do městské sportovní haly, kde proběhl turnaj v ultimate frisbee a třídní soutěž ve skocích přes švihadlo. Program v hale byl rozdělen na dívčí a chlapecký turnaj. I přes vyrovnané výsledky mezi chlapci nakonec zvítězili hoši z 9.A, mezi dívkami nakonec nejlépe zúročily své zkušenosti s frisbee spojený tým dívek z 9. ročníku. Sportovci i sportovkyně podávali skvělé výkony a neméně výborná byla i fanouškovská atmosféra. Žáci měli přichystané transparenty, bušili do bubnu (děkujeme panu učiteli Řezáčovi) a předváděli svého týmového ducha. I přes velkou marodku a větší množství chybějících žáků jsme si turnaj užili a věříme, že v následujících letech bude tato tradice pokračovat. Za tělocvikáře chceme poděkovat všem žákům za skvělé sportovní výkony a hladký průběh celého dne.

Mgr. Marcela Machačová, Mgr. Václav Hojka

Kategorie: Aktuality