V úterý 10. ledna proběhlo okresní kolo Geologické olympiády, kterého se zúčastnilo 8 postupujících ze školního kola z naší školy. V tomto okresním klání již soutěžící nevybírali z nabízených odpovědí, ale museli odpovídat sami. Stejně jako v kole školním velká část otázek byla zaměřena na krasové oblasti. Opět byly špatné odpovědi penalizovány a na třicet otázek měli účastníci pouhých 30 minut, což náročnost ještě zvyšovalo. O to větší radost nám naši soutěžící udělali, neboť v rámci okresu obsadili s přehledem všechna medailová místa. Třetí příčku uhájil Jan Řepka z IX. B, místo druhé obsadila Kristýna Šedlbauerová taktéž z IX. B. S náskokem sedmnácti bodů jednoznačně zvítězila Lucie Hlůžková z IX. A, která nás bude reprezentovat v krajském kole Geologické olympiády. To se bude konat 27. března v Muzeu Českého krasu v Berouně. Všem soutěžícím moc děkujeme za skvělé výkony, vítězům gratulujeme a Lucce přejeme hodně úspěchů v kole krajském.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality