Některé animované filmy o zvířatech jsou plné nesmyslů. Naštěstí v oblíbeném snímku Hledá se Nemo je jich jen málo, proto si ho lektoři z Univerzity Karlovy vybrali jako výukový materiál pro program Věda ve filmu. S tímto programem k nám 31. ledna přijel Mgr. Radek Lüftner, aby s našimi šesťáky blíže prozkoumal život na korálovém útesu. V první části žáci pozorně sledovali celý film. Poté následovala praktická část, kde si prohlédli mořské živočichy na vlastní oči, seznámili se se základy mikroskopování mořského planktonu a s jednoduchými chemickými metodami při studiu mořské vody. Dále se naučili, jak správně pojmenovat všechny živočišné druhy z filmu, a povídali si o skutečném životě mezi korály. Nakonec se dozvěděli, že není houba jako houba a že porifera v lese neroste. Lekce byla velmi hezká a užitečná, krásně navázala na předchozí výuku v přírodopise.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality