Ve čtvrtek 2. února k nám do školy dorazily paní profesorky Kyjovská a Tauchmanová se členy Kroužku první pomoci ze Střední zdravotní školy v Mladé Boleslavi. Studenti rozdělení do dvojic proškolili naše osmáky a deváťáky v zásadách poskytování první pomoci. Začali zlehka – tlakovými obvazy a situacemi, kdy takový obvaz použít. Také seznámili žáky s pravidlem 5T – teplo, ticho, tekutiny, transport a tišení bolesti. Následoval nácvik krizové situace a trénink volání na Rychlou záchrannou službu. Po krátké pauze pokračovalo školení ukázkou nepřímé masáže srdce. Tuto resuscitaci si pak všichni žáci sami vyzkoušeli. Informace o první pomoci v případě autonehody studenti SZŠ doplnili vlastními zkušenostmi, čímž byl program ještě více oživen. Po ukázce, jak se postarat o nůž v ráně, školení skončilo. Žákům se program velmi líbil, i když některé informace byly dost děsivé. Všichni doufáme, že nebudou muset nabyté informace zúročit, ale je dobré být připraven. Tento přínosný program si určitě v příštích letech opět zopakujeme. Neboť, jak všichni víme, cvičení dělá mistra.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality