Občas se každý z nás dokáže obětovat a něco darovat. Nezištně. V sobotu 25. března máte možnost se stát hrdinou Země. Je to velmi jednoduché – darujte jednu hodinu bez svícení a používání elektronických zařízení. Přidejte se k milionům dalších hrdinů, kterým není lhostejný stav naší společné planety. Připojte se k celosvětové akci Hodině Země. Přihlaste se na webu www.hodinazeme.cz a v čase mezi 20:30 a 21:30 zhasněte. Užijte si 60 minut bez světel, bez televize, bez mobilu. V této darované hodině můžete sdílet čas se svou rodinou či přáteli. Můžete si vyjít ven a pozorovat ohrožený druh – tmu. Nebo si v duchu Karafiátových Broučků můžete vyrobit lucerničky a posvítit si doma či venku postaru. Věřte, že ta hodina bez novodobých vymožeností vás nezabije. Pozor, ledničku ani dýchací přístroj dědovi nevypínejte, stejně jako vzduchování rybičkám.

Hodina Země povzbuzuje jednotlivce, obce a organizace k zhasnutí světel na dobu jedné hodiny. Akci vymyslel Světový fond na ochranu přírody (WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské Opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Od roku 2010 se koná i v České republice, kde ji koordinuje Ekologický institut  Veronica. Budete i vy hrdiny a přidáte se?

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality