Ve čtvrtek 30. března se sjeli účastníci Biologické olympiády na okresní kolo, které se konalo již tradičně na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře.  V kategorii D se utkali žáci šestých a sedmých tříd ze třech osmiletých gymnázií a pouze pěti základních škol v okrese. Za naši školu jsme měli hned 2 želízka v ohni – Kláru Frydrychovou a Terezu Peterkovou. Obě si výborně poradily s vypracováním vstupního úkolu, za který získala Tereza plný počet bodů, Klára jen o půl bodu méně. Ani test znalostí nebyl pro naše dvě soutěžící velkým problémem, stejně jako poznávačka živočichů. Překážkou se ukázalo poznávání rostlin a překvapivě i laboratorní práce, tentokrát mikroskopování. Přesto si se všemi nástrahami dívky poradily se ctí a v silné konkurenci obsadila Klára dvacáté místo a Tereza dokonce místo osmnácté. Oběma děvčatům moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na jejich účast příští rok, tentokrát v kategorii C.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality