Naše známá lektorka paní Lydie Marešová zavítala v úterý 18. 4. do třídy VI. A, aby s žáky pomocí Etických dílen na téma Přátelství prozkoumala, co vlastně přátelství je a jak se projevuje. Po hře, kdy žáci museli spolupracovat na překonání moře plného žraloků Akustoidů pomocí židliček, došlo na citáty o přátelství a jejich pochopení. Žáci si ve skupinkách procvičili dovednosti přátelství – úctu, upřímnost, obětavost, empatii, odpuštění a přejícnost. Pak v sebereflexi zhodnotili, jak dobře každou jednotlivou dovednost ovládají právě oni. Video o „hráči“ basketbalu Mitchellovi, kterému nahrál protihráč týmu, aby si vůbec jednou v životě mohl dát koš, všechny dojalo a ukázalo, že přátelsky se můžeme a máme chovat i k těm, kdo našimi přáteli nejsou a moc je neznáme. Následovala tvorba symbolu přátelství ze zrnek rýže. Pak už jen zpětná vazba a žáci, teď snad ještě přátelštější než dříve, se vrátili k normálnímu vyučování. Program se nám moc líbil, užili jsme si ho a těšíme se, co si pro nás paní lektorka připraví příští rok.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality