Ve čtvrtek 20. dubna se uskutečnilo okresní kolo Biologické olympiády kategorie C pro žáky 8. a 9. tříd. Za naši školu se do klání zapojil Adam Cibulka z VIII.B, který nejprve musel vypracovat vstupní úkol. Ten byl na téma vliv gravitace na růst hrachu. Vstupní úkol Adama trochu potrápil, neboť rostlinky nedělaly to, co měly. Přesto získal 9,5 bodu z 10 možných a chutě se pustil do testu, laboratorního úkolu a poznávačky. S mikroskopováním organel v buňkách listu si s přehledem poradil, stejně jako s testem. Problém nastal tradičně u poznávačky, překvapivě však u živočichů. V okresním kole byli opět hojně zastoupeni studenti osmiletých gymnázií, zapojily se jen čtyři základní školy. O to více nás těší, že v součtu Adam vybojoval krásné deváté místo, přičemž před ním byli jen dva žáci ze „základek“. Adamovi moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na jeho zapojení i v příštím roce.

Ing. Pavlína Cankařová

Kategorie: Aktuality