Dva krásné, slunečné dny nás s vybranými žáky přivítaly na atletickém stadionu v Mladé Boleslavi při konání atletických závodů Pohár rozhlasu.

Ve čtvrtek 4. května vyrazilo 15 sportovců z 8. a 9. ročníku poměřit síly s dalšími závodníky ze základních škol v regionu, celkem soupeřilo 137 chlapců a 134 dívek. Soutěžilo se v běhu na 60 m, štafetě na 4×60 m, běhu na 1500 m (chlapci) a 800 m (dívky), skoku vysokém, skoku dalekém a vrhu koulí. Náš chlapecký tým se umístil na celkovém 13. místě a dívčí tým na 11. místě. Individuálně se nejlépe prosadili Robin Dubec a Lukáš Fiala ve skoku vysokém, kteří svým výkonem 150 cm skončili na 11. místě, Lucie Černá předvedla své hbité nohy a v běhu na 60 m obsadila celkově 10. místo a Vanesa Pecová si ve skoku vysokém výkonem 134 cm zajistila skvělé 7. místo. Vanesa svými výkony získala nejvíce bodů do pořadí týmů a ze všech 134 závodnic skončila na skvělém 3. místě.

V pátek 5. května vyrazila skupina 16 atletů z 6. a 7. ročníků na své závody, kde soupeřilo 133 žáků a 135 žákyň z 15 základních škol v regionu. I v pátek se soutěžilo v běhu na 60 m, štafetě na 4×60 m, běhu na 100 m (chlapci) a 600 m (dívky), skoku vysokém, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Náš chlapecký tým svými výkony skončil na solidním 11. místě a dívky překvapily velmi pěkným 8. místem. Z individuálních úspěchů bych ráda vyzdvihla 6. místo Anety Marešové v běhu na 600 m a 8. místo ve skoku vysokém, 5. místo Josefa Erbena v hodu kriketovým míčkem a především skvělé 1. místo Dominika Dittricha, který nás svým výkonem 154 cm ve skoku vysokém naprosto ohromil. Dále stojí za zmínku 11. místo Elišky Grygarové a 17. místo Anety Marešové a Dominika Dittricha v celkovém pořadí.

Všem sportovcům gratuluji k atletickým úspěchům a děkuji za vzornou reprezentaci školy. Budu ráda, pokud se žáci budou v atletice a dalších sportech nadále rozvíjet, a i v budoucnu se zúčastníme dalších sportovních akcí.

Mgr. Marcela Machačová

Kategorie: Aktuality