Dne 25. 4. 2023 se vybraní žáci ze tříd 4.  A, 5. A a 5. B naší školy zúčastnili největší školní fotbalové soutěže v Česku McDonald´s Cupu. Žáci Matěj Mencl, Adam Vítek, Danijel Kovačević , Lukáš Hrdina, Matyáš Jurička, Matěj Chocholouš, Jakub Bock a Vítek Drašnar vyrazili společně s paní učitelkou Lucií Veselou na sportoviště 9.ZŠ v Mladé Boleslavi. Turnaj probíhal na vzorně připraveném fotbalovém hřišti této školy. Základního kola soutěže se zúčastnilo 10 týmů z různých škol našeho okresu. Po nelehkém boji získali naši žáci úžasné první místo, a překvapili tím především některé týmy z Mladé Boleslavi, které považovaly své vítězství za předem jasné. Naši žáci hráli nejen skvělý fotbal, ale dokázali, jakou silou je to, když hráči v družstvu drží při sobě jako kamarádi a nechybí jim pokora.

Tímto skvělým výkonem se dostali do okresního kola, které se konalo 3. 5. 2023 na fotbalovém hřišti v Kosmonosích. Zde bělský tým ve složení Matěj Mencl, Adam Vítek, Jakub Bock, Lukáš Hrdina, Daniel Kovačevič, Matěj Chocholouš, Dominik Glaser, Vladimír Bican a Vítek Drašnar vybojoval v náročných utkáních s opravdu připravenými a skoro profesionálními týmy skvělé druhé místo. Unavení, ale nadšení přivezli bělští hráči do své školy pohár a medaile. Reprezentantům naší ZŠ moc gratulujeme a chceme tímto poděkovat panu Vjekoslavu Kovačevičovi za pomoc s tréninkem a především za psychickou podporu při zápasech.

Lucie Veselá, třídní učitelka 5. A

Kategorie: Aktuality